اسپرسوساز گاستروبک مدل 42606

جدید


برای مشاهده سایر اسپرسوسازهای گاستروبک روی این لینک کلیک کنید

دارای  پمپ  حرفه ای ulka  ایتالیا  با قدرت 15 بار -مناسب برای تهیه اسپرسو،کاپوچینو،لاته ماکیاتو و ...-دارای سیستم پد،مناسب برای تهیه اسپرسو با استفاده از پدهای اسپرسو-دارای مخزن آب 1.5 لیتری-دارای نازل بخار قابل حرکت-دارای سینی گرم نگهدارنده فنجان ها-دارای نازل آب جوش

جزییات بیشتر

  • شرکت دریا ( نماینده رسمی محصولات گاستروبک در ایران )
 
بررسی تخصصی

دستگاه اسپرسو سازگاستروبک مدل 42606 ، اسپرسوساز خانگی و حرفه ای با کارکرد بسیار آسان می باشد. با این دستگاه می توانید نوشیدنی های بینظیری مانند: لاته ماکیاتو ، کاپوچینو و لاته را به راحتی تهیه نمایید .
با لوله نازل بخاراین اسپرسوساز، در چند ثانیه کف شیر و فوم بسیار خوبی تهیه کنید و نیز پمپ پر قدرت 15 بار قهوه ساز اسپرسو همیشه قهوه ای با کیفیت و کرم دار به شما تحویل می دهد . سیستم ترموبلاک دستگاه موجب داغ شدن سریع آب و آمادگی دستگاه جهت قهوه دادن می گردد و نیز سیستم الکترونیکی دستگاه همیشه دمای آب را ثابت نگه می دارد .

معرفی اجمالی:

 


نکات ایمنی مهم :


 هیچ گاه کودکان را کنار دستگاه اسپرسو ساز بدون توجه تنها نگذارید و نیز قبل از آنکه دستگاه را روشن کنید ازسرهم کردن کامل و صحیح دستگاه اطمینان حاصل نمایید .
 هرگز نازل را از داخل پارچ شیر در حالیکه اسپرسوساز شما در حال بخار دادن است خارج نکنید در غیر اینصورت ممکن است شیر داغ از داخل پارچ روی شما بپاشد، بنابراین همیشه قبل از خارج کردن نازل از داخل پارچ ولوم کنترل بخار را به حالت stand by برگردانید .
 توجه کنید بعد از قطع کردن نازل بخار،چند ثانیه ای طول می کشد تا خروج بخار به طور کامل قطع گردد .
 بخشهای فلزی گروپ و صافی بعد از قهوه گرفتن بسیار داغ هستند؛توجه کنید که با اعضای بدن تماس ندهید وقبل از آنکه بخواهید صافی را از داخل گروپ جدا کنید حتما آن را داخل آب سرد بگذارید .
 نازل بخار نیز پس از استفاده به مدت چندین دقیقه بسیار داغ است . قبل از لمس آن حتما مراقب باشید .
 توجه کنید هنگامیکه ولوم کنترل بخار باز است از نازل بخار،بخار داغ با فشار خارج می گردد،هیچ گاه دست یا هریک از اعضای بدنتان را در زیر نازل قرارندهید .
 همیشه قبل از نظافت دستگاه قهوه ساز اسپرسو، آن را خاموش نموده، دو شاخه آن را از پریز جدا نمایید و منتظر بمانید تا کاملا خنک شود .


نکات ایمنی عمومی :


 همیشه دستگاه اسپرسوساز را در محیطی پاکیزه و در دمای اتاق( 25 درجه سانتی گراد) نگهداری کنید و از رطوبت، یخ زدگی، فشار و ... آن را محافظت کنید .
 دستگاه اسپرسو ساز گاستروبک مدل 60424 برای مصارف خانگی طراحی و ساخته شده است،از استفاده آن در محیط های خارج از منزل و بدون سقف،محیط های بسیار مرطوب جدا بپرهیزید . هریک از لوازم جانبی که برای این اسپرسوساز نباشد را به هیچ وجه برای این دستگاه استفاده ننماید زیرا باعث آسیب رسیدن به شما و دستگاه خواهد شد .
 قبل از استفاده، تمام دستگاه قهوه ساز اسپرسو را به دقت بررسی نمایید تا آسیب دیده،شکسته یا ترک خورده نباشد و نیز سیم برق دستگاه را با دقت بررسی نمایید تا آسیب دیده نباشد .
 هیچ گاه از دستگاه اسپرسوساز خانگی گاستروبک هنگامیکه آسیب دیده است ( شکستگی یا پارگی سیم برق ) استفاده ننمایید،زیرا خطر برق گرفتگی و یا آتش سوزی خواهد داشت .
 دقت کنید هنگامیکه دستگاه درحال دم آوری قهوه است تحت فشار زیادی است . هیچ گاه قبل از برگرداندن ولوم به حالت stand by ،گروپ را از روی دستگاه باز نکنید .
 هیچ گاه اجازه ندهید افرادی که صلاحیت استفاده از اسپرسوساز را ندارد از آن استفاده کنند . نظیر کودکان و افرادی که معلول جسمی و ذهنی هستند یا دانش استفاده از دستگاه را ندارند .
 قبل از اولین استفاده از قهوه ساز اسپرسو خانگی ،تمام بسته بندی های آن را باز نموده و تمام برچسب ها را از روی دستگاه جدا کنید .
 هیچ گاه اجازه ندهید دستگاه اسپرسوسازتان با مخزن آب خالی کار کند،دقت کنید هنگامیکه مخزن آب را جایگذاری می نمایید،حتما خروجی آب مخزن کاملا روی ورودی دستگاه قرار گرفته باشد . برای اطمینان مخزن آب را از بالا فشار دهید تا کاملا سرجای خود قرا گیرد .
 هیچ گاه دستگاه قهوه ساز اسپرسو را درحین عملکرد جابجا ننمایید .
 هیچ گاه برای نظافت اسپرسو ساز گاستروبک از پاک کننده های زبر و فلزدار ( مانند سیم ظرفشویی ) ،مواد شیمیایی ( مانندسفید کننده ها و ...) استفاده نکنید . هیچ گاه دستگاه را زیر آب نشویید و یا آن را داخل آب غوطه ور نکنید .
 توجه کنید که داخل مخزن آب، فقط و فقط آب بریزید و هیچ مایع دیگری نظیر شیر و ... نریزید .
 هیچ گاه دستگاه  قهوه ساز اسپرسو خانگی را در حین عملکرد بدون توجه رها نکنید .
 هرگز هیچ شئ دیگری به جز فنجان هایتان را روی صفحه گرم کن دستگاه قرار ندهید .
 همیشه دستگاه و لوازم جانبی آن را نظافت کنید .
 هیچ گاه دستگاه اسپرسو ساز گاستروبک را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید .
 از آب گازدار در دستگاه استفاده ننمایید و فقط آب معمولی با سختی تا 4 درجه استفاده نمایید .


ویژگی های فنی دستگاه :


مدل : اسپرسو ساز مدل 42606
تغذیه: 240 - 230 ولت / فرکانس 60 - 50 هرتز
توان مصرفی: 1250 وات
طول سیم 100: سانتی متر
وزن 5.7: کیلو گرم
ابعاد : عرض 206 mm: عمق: mm285 ارتفاع : mm320
ظرفیت مخزن آب 1.7: لیتر
استاندارد: cϵ


عملکرد :


سرهم نمودن دستگاه :


قبل از اولین استفاده : ابتدا تمام بسته بندی های دستگاه و برچسب های آن را جدا نمایید . مخزن آب را تا نهایتا مقدار نمایش داده شده ( max ) پر نمایید . سینی چکه گیر دستگاه اسپرسوساز را درقسمت پایینی آن نصب کنید.
هنگام جایگذاری مخزن آب دقت نمایید که خروجی مخزن کاملا منطبق با ورودی آب دستگاه قرار گیرد .
قبل از اولین استفاده،شما باید دستگاهقهوه ساز اسپرسو را بدون قهوه راه اندازی نمایید .


آماده سازی دستگاه :


هشدار : قبل از اتصال دوشاخه دستگاه به پریز برق مطمئن شوید که ولوم کنترل روی حال stand by ( وسط ) قرار دارد . 

توجه ) اگر ولوم کنترل را به سمت راست بچرخانید ( حالت دم آوری قهوه ) ،بعد از عمل پیش گرمایش دستگاه قهوه ساز اسپرسو ،آب داغ از قسمت محل قرار گیری گروپ خارج می شود و چنانچه ولوم را به سمت چپ بچرخانید آب جوش یا بخار داغ از قسمت نازل خارج می گردد ( بنا به انتخاب کلید hot water یا steam)حال دستگاه را روشن نمایید . چراغ نشانگربه رنگ قرمز درمی آید . در طول گرم شدن دستگاه این چراغ قرمز خواهد ماند . به محض آماده شدن دستگاه ( داغ شدن کامل ) چراغ نشانگر خاموش می گردد .


توجه ) مراقب باشید که از روی دستگاهاسپرسو ساز یا زیر آن آب یا هر مایع دیگری داخل نشود زیرا خطر خرابی دستگاه، آتش سوزی یا برق گرفتگی را به همراه خواهد داشت .
توجه ) صدای پمپ اسپرسو ساز ممکن است در اولین استفاده مقداری بلند باشد . هنگامیکه آب در بویلر دستگاه برود،این صدا ضعیف تر خواهد شد .
توجه ) هنگامیکه ازاسپرسوساز استفاده می نمایید،مطمئن شوید که مخزن آب پر باشد .
توجه ) مخزن آب را حتما با آب سرد پر نمایید و هیچ مایع دیگری به جز آب تمیز و سرد در داخل مخزن نریزید و بهتر است از آب تصفیه شده استفاده شود تا از رسوب بستن دستگاه جلوگیری شود.(به هیچ عنوان از آب معدنی و مقطر استفاده ننمایید.)


تهیه قهوه :


.1 صافی یک فنجان،دو فنجان یا صافی پد ( مخصوص پدهای اسپرسو ) را در گروپ جایگذاری نمایید و کاملا آن را محکم نمایید . صافی تک فنجان برای تهیه یک شات قهوه ( 1 قاشق پودر اسپرسو ) و صافی دو فنجان برای تهیه دو شات قهوه ( 2 قاشق پودر اسپرسو )
توجه داشته باشید که با فیلتر دو فنجان حداکثر می توانید تا 60 میلی لیتر قهوه اسپرسو تهیه نمایید .


.2 قاشق را از پودر قهوه پر نمایید،برای صافی تک فنجان 1 یا 2 قاشق از پودر قهوه داخل صافی بریزید و برای صافی 2 فنجان از 2 یا 3 قاشق پودر قهوه استفاده نمایید .


متراکم نمودن پودر اسپرسو :


.1 شما پس از ریختن پودر قهوه در صافی با سمت دیگر قاشق که صاف است ( تامپر ) پودر قهوه را در صافی کاملا متراکم نمایید .
.2 سپس پودرهایی را که در اطراف صافی ریخته است را کاملا تمیز نمایید تا گروپ دقیقا در جای خود قرار گیرد .


استفاده از پد های اسپرسو :


چنانچه می خواهید از پدهای اسپرسو استفاده نمایید،صافی pad را داخل گروپ قرار داده و پد مناسب را داخل آن قرار دهید . توجه کنید که همیشه می توانید 1 عدد پد را داخل صافی قرار دهید .


حال گروپ را در محل قرارگیری آن روی اسپرسو ساز ببندید و فنجان هایتان را در زیر آن قرار دهید. سپس ولوم کنترل را به سمت راست بچرخانید تا دستگاه قهوه ساز اسپرسو شروع به کار کند،در این حالت اسپرسو از گروپ به داخل فنجانها می ریزد .
در اوایل ریزش اسپرسو به داخل فنجان ها رنگ آن بسیار تیره است و رفته رفته کم رنگ می شود توجه داشته باشید زمانیکه خیلی کم رنگ شد باید ولوم کنترل را به حالت standby برگردانید . حال اسپرسوی شما حاضر است.


گرم نمودن گروپ و فنجان ها :


توجه کنید قبل از قهوه گرفتن از دستگاه اسپرسوساز بهتر است گروپ و فنجان هایتان را گرم کنید . برای این منظور گروپ و صافی را بدون قهوه روی محل قرار گیری گروپ برروی دستگاه ببندید و فنجان مورد نظر تان را زیر آن قرار دهید . حال ولوم کنترل را به سمت راست بچرخانید .
آب داغ از گروپ خارج شده و داخل فنجان تان می ریزد،بعد از حدود 30 - 20 ثانیه ولوم را به حالت stand by بچرخانید . با این کار گروپ،صافی و فنجان تان کاملا داغ می شود . حال فنجان را خالی نموده و صافی را کاملا خشک نمایید و سپس داخل آن پودر قهوه بریزید و حال قهوه تان را با شیوه ای که قبلا توضیح داده شد تهیه نمایید .
توجه ) برای گرم کردن فنجان هایتان می توانید از نازل آب جوش دستگاه اسپرسوسازخانگی گاستروبک نیز کمک بگیرید . البته اگر می خواهید که فنجان هایتان سریع داغ شود، در غیر اینصورت می توانید از صفحه گرمکن روی دستگاه استفاده نمایید .


قرار گرفتن گروپ برروی دستگاه :


.1 گروپ را از دسته مشکی رنگ آن بگیرید و به زیر دستگاه در جای محل قرار گیری آن ببرید . دسته را با زاویه 45 درجه به سمت چپ روی دستگاه اسپرسو ساز قرار دهید .
.2 حال گروپ را به سمت راست تا جایی که ممکن است بکشید ( برروی دسته نوشته lock )


خالی نمودن گروپ از قهوه دم کشیده شده :


توجه ) صافی ها و گروپ بسیار داغ هستند . همیشه گروپ را از دسته مشکی رنگ آن بگیرید .
.1 گروپ را از روی دسته باز کنید ( گروپ را به سمت چپ به اندازه 45درجه بچرخانید تا باز شود ).


.2 گروپ را در کاسه ای خالی کنید . توجه کنید که پودر قهوه دم کشیده شده را داخل سینک ظرفشویی نریزید زیرا باعث گرفتگی فاضلاب سینک می شود .


تهیه کف شیر :


دستگاه اسپرسو ساز گاستروبک مدل 42606 مجهز به نازل بخار جهت تهیه فوم شیر می باشد . نازل بخار و لاستیک مشکی رنگ روی آن به راحتی و خیلی سریع شیر را به فوم تبدیل می کند . چنانچه می خواهید فوم کم و رقیق داشته باشید لاستیک مشکی رنگ را از روی نازل جدا نمایید .


استفاده از حالت بخار :


برای استفاده از حالت بخار،باید دکمه انتخاب بخار و آب جوش را روی حالت بخار مانند شکل تنظیم نمایید حال با چرخاندن ولوم به سمت چپ از نازل بخار خارج می گردد .


جهت تهیه کف شیر :


.1 ابتدا مطمئن شوید که میزان آب داخل مخزن بین min و max می باشد .
.2 پارچ تهیه کف شیر را حدودا به اندازه یک سوم ظرفیت آن از شیر سرد و تازه پر کنید .


.3 دکمه انتخاب حالت بخار و آب جوش را روی حالت بخار قرار دهید و ولوم کنترل را به سمت چپ بچرخانید . در این حالت چراغ نمایشگر روشن می شود . از این زمان تا خروج بخار از نازل تقریبا 30 ثانیه طول می کشد .
.4 حال پارچ حاوی شیر را زیر نازل بخار بگیرید و نازل را حدود mm 10 در آن فرو ببرید .
.5 برای تهیه کف شیر نازل را در لبه شیر داخل پارچ قرار دهید تا شیر به چرخش در آید تا به خوبی به فوم تبدیل گردد .
.6 شیر شروع به کف کردن و بالا آمدن می کند، نازل را داخل شیر نگه دارید تا کاملا داغ شود .
توجه ) پارچ شیر در طی فرآیند کف شیر بسیار داغ می گردد .
نکته مهم ) توجه داشته باشید که پارچ را بیش از 3 / 1 حجم آن پر نکنید زیرا باعث بیرون ریختن شیر از آن می گردد  .
هشدار : هیچ گاه در حین عملیات تهیه کف شیر نازل را از داخل شیر بیرون نکشید زیرا باعث پاشش شیر داغ به اطراف می گردد و ممکن است شما را بسوزاند . بنابراین همیشه قبل از بیرون کشیدن نازل از داخل پارچ ولوم کنترل را به سمت مرکز( حالت stand by ) بچرخانید.
.7 به محض آنکه شیر به خوبی کف نمود و کاملا داغ شد ( می توانید با نگاه کردن به شیر و لمس پارچ متوجه شوید ) ولوم کنترل را به وسط ( حالت stand by ) بچرخانید .
نکته مهم )بعد از هر بار استفاده حتما نازل و لاستیک مشکی رنگ را به خوبی نظافت نمایید،می توانید این کا را با یک دستمال مرطوب انجام دهید .
.8 در نهایت کف شیر تهیه شده را برروی فنجان اسپرسو خود ریخته و سرو نمایید .


حالت آب جوش :


.1 یک عدد فنجان در زیر نازل آب جوش قرار دهید .
.2 دکمه انتخاب بخار و آب جوش را روی حالت آب جوش قرار دهید .
.3 ولوم کنترل را به سمت چپ بچرخانید تا از نازل آب جوش خارج گردد .
.4 به محض آنکه در فنجان به اندازه کافی آبجوش پر شد ولوم را روی حالت standby بچرخانید .


نظافت و نگهداری دستگاه اسپرسو ساز خانگی گاستروبک :


سرویس های دوره ای و منظم دستگاه قهوه ساز اسپرسو برای عملکرد،طول عمر و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه بسیار موثر است . هرگز دستگاه اسپرسو ساز و لوازم جانبی آن را داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید .


نظافت روزانه :


گروپ،صافی ها،مخزن آب،سینی چکه گیر،قاشق قهوه و تامپر را می توانید با آب گرم و اسفنج نرم بشویید و نیز محل قرار گیری گروپ را روی دستگاه اسپرسوساز با یک دستمال مرطوب تمیز نمایید .
نازل بخار و آبجوش را بعد از هر بار استفاده نظافت نمایید . برای نظافت بدنه خارجی دستگاه قهوه ساز اسپرسو از یک دستمال مرطوب و نرم استفاده نمایید . از ابزار زبر و تیز و نیز مواد شیمیایی برای نظافت استفاده نکنید .
سینی چکه گیر را به موقع خالی نمایید . اجازه ندهید آنقدر پر شود تا سرریز گردد .


نظافت نازل بخار :


نازل بخار را بعد از هر بار تهیه کف شیر نظافت نمایید،در غیر این صورت پروتئین و چربی شیر به نازل می چسبد و تمیز کردن آن بسیار مشکل می گردد .


مراحل نظافت نازل :


.1 مطمئن شوید که ولوم کنترل بخار روی حالت standby قرار دارد ( ولوم در حالت وسط ) و نیز نازل داغ نیست .
.2 لاستیک مشکی رنگ را از روی نازل جدا کنید و آن را داخل یک کاسه آب گرم بیندازید .
.3 با یک دستمال مرطوب و نرم روی نازل بکشید تا کاملا تمیز گردد .( این کار را تا زمانی که نازل هنوز سرد نشده است میتوانید انجام دهید،چنانچه نازل کاملا سرد شود با این کار تمیز نمی گردد پس اگر نازل سرد بود مراحل زیررا ادامه دهید .)
.4 ولوم کنترل بخار را به سمت چپ بچرخانید تا در حالت بخار قرار گیرد . در این حالت بخار از نازل خارج می گردد .
.5 بعد ازحدود 1 دقیقه ولوم را به حالت standby برگردانید تا بخار قطع گردد،کلید power راخاموش نموده،دو شاخه دستگاه را از پریز جدا نمایید .
.6 حال با یک دستمال نرم و مرطوب نازل را تمیز نمایید .
.7 چنانچه باز هم نازل تمیز نشد،داخل پارچ شیر آب جوش پر نموده و نازل را در آن غوطه ور نمایید حدودا 10 دقیقه صبر کنید سپس نازل را از داخل پارچ خارج نمایید و با یک دستمال نرم روی نازل بکشید تا تمیز گردد .
.8 بعد از تمیز شدن نازل و لاستیک مشکی رنگ،آن را روی نازل نصب نمایید . دقت کنید که هنگامیکه لاستیک مشکی رنگ را نصب می کنید باید به سمت بالا فشار دهید تا کاملا محکم قرار گیرد،دقت کنید که نباید شل باشد و از روی نازل بیفتد .


نظافت داخل دستگاه :


در طول استفاده شما ازاسپرسو از گاستروبک ،کلسیم موجود در آب باعث رسوب در بویلر و پمپ دستگاه قهوه ساز اسپرسو شما می گردد و این باعث کاهش شدت ریزش آب از قسمت گروپ و بخار و آب جوش دستگاه می گردد . در واقع عملکرد اسپرسوساز را تضعیف می نماید . علاوه بر این مصرف برق دستگاه را نیز زیاد می نماید .
برای حل این مشکل با توجه به میزان سختی آب استفاده شده در دستگاه شما باید عمل شستشوی داخلی و جرم زدایی دستگاه را به طور متناوب انجام دهید . برای این کار باید از محلول جرم گیری که شرکت خدمات پس از فروش گاستروبک در اختیارتان قرار می دهد استفاده نمایید . دقت کنید که از هیچ محلول و مایع دیگری جز محلول مخصوص شستشوی دستگاه گاستروبک استفاده نکنید زیرا سبب آسیب رسیدن به اسپرسوساز می گردد . محلول را به اندازه 50 میلی لیتر با نهایتا 750 میلی لیتر آب ترکیب نمایید .
جدول زیر با توجه به میزان سختی آب مورد استفاده کمک می کند تا بدانید چه زمانی دستگاه را جرم گیری نمایید .


برای جرم زدایی دستگاه مراحل زیر را انجام دهید :


.1 اسپرسوساز را خاموش نموده ،دو شاخه آن را از پریز جدا نمایید و منتظر بمانید تا دستگاه کاملا خنک شود .
.2 گروپ را از روی اسپرسو ساز جدا نمایید و لاستیک مشکی رنگ را نیز از روی نازل بخار جدا کنید .
.3 دو شاخه را به پریز متصل نمایید و دکمه power دستگاه را روشن کنید و منتظر بمانید تا قهوه ساز اسپرسو داغ شود و چراغ نشانگر خاموش گردد .
.4 ولوم کنترل را به سمت راست بچرخانید و اجازه دهید تا نصف مایع داخل مخزن از قسمت محل قرار گیری گروپ خارج گردد .
.5 حال دکمه انتخاب حالت آب جوش و بخار را روی حالت آب جوش قرار دهید .
.6 حال ولوم کنترل را به سمت چپ بچرخانید و اجازه دهید تا نیمه دیگر مایع داخل مخزن تخلیه گردد .
.7 به محض آنکه سطح مایع داخل مخزن به min رسید ولوم کنترل را به حالت وسط standby برگردانید .
.8 دکمه power دستگاه اسپرسو سازتان را روی حالت خاموش قرار داده و دو شاخه دستگاه را از پریز برق جدا نمایید . مخزن آب را از روی اسپرسو ساز جدا نموده،آن را تمیز بشویید و داخل آن را با آب تمیز و سرد پر نمایید .
.9 مخزن آب را روی اسپرسو ساز جایگذاری نمایید و مانند مراحل 3 تا 8 را دوباره تکرار نمایید،بعد از این دستگاه شما آماده عملکرد است .
توجه ) آسیب های ناشی از جرم گرفتگی دستگاه قهوه ساز اسپرسو شامل خدمات گارانتی دستگاه نمی باشد بنابراین اسپرسو ساز را به صورت متناوب و به موقع جرم گیری نمایید تا آسیب نبیند .

نوشتن دیدگاه

اسپرسوساز گاستروبک مدل 42606


برای مشاهده سایر اسپرسوسازهای گاستروبک روی این لینک کلیک کنید

دارای  پمپ  حرفه ای ulka  ایتالیا  با قدرت 15 بار -مناسب برای تهیه اسپرسو،کاپوچینو،لاته ماکیاتو و ...-دارای سیستم پد،مناسب برای تهیه اسپرسو با استفاده از پدهای اسپرسو-دارای مخزن آب 1.5 لیتری-دارای نازل بخار قابل حرکت-دارای سینی گرم نگهدارنده فنجان ها-دارای نازل آب جوش

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

کد QR

منو

مقایسه 0